Arjen palveluja kuntalaisille

Kunnan tytäryhtiö, Pellon Serviisi Oy, tarjoaa kunnalle ja kuntalaisille seuraavia palveluita:

Kiinteistöhuollon päivystys työajan ulkopuolisina aikoina, 0400 291 935

  • Siivous-ja pesulapalvelut / palveluesimies Kati Sirkka (kati.sirkka@pello.fi, 040 583 4656)
  • Kiinteistöhuoltopalvelut / palveluesimies Ilpo Ylisaukko-oja (ilpo.ylisaukko-oja@pello.fi, 0400 299 368)
  • Ravitsemispalvelut / palveluesimies Sari Jurva (sari.jurva@pello.fi, 040 519 5222)
  • Asuntojen vuokraustoiminta / isännöitsijä, palvelupäällikkö Virpi Kotakorva (virpi.kotakorva@pello.fi, 040 506 1539)
  • Palvelusihteeri Aila Karakko (aila.karakko@pello.fi, 040 689 6515)
  • Palvelusihteeri Aila Jussi (aila.jussi@pello.fi, 040 630 9302)

Flooran ruokalista, viikko 42

Koulun-ruokalista-viikot 39-44-2019