Lautakunnat

Tarkastuslautakunta (2017 – 2019)

Varsinainen jäsen                                             Henkilökohtainen varajäsen

pj. Jari Vanha                                                   Tuomo Waara

vpj. Johannes Juuso                                          Ossi Orajärvi

Marja-Leena Kyrö                                             Anna-Liisa Pasma

Janne Ranta                                                     Pentti Alaoja

Maija-Liisa Pakisjärvi                                         Kaisa Metsäportti

Sidonnaisuusilmoitukset: Tarkastuslautakunta  Tarkastuslautakunta varajäsenet

 

Keskusvaalilautakunta (2017 – 2021)

Varsinaiset jäsenet                                           Varajäsenet kutsumisjärjestyksessä

pj. Raija Matinlompolo                                      Sari Jurva

vpj. Olli Juuso                                                  Oili Uusi-Seppälä

Lasse Rundgren                                               Kaarlo Kauppi

Matti Buska                                                     Marko Suomalainen

Irja Alaniemi                                                   Esa Virtanen

Sidonnaisuusilmoitukset: Keskusvaalilautakunta

 

Hyvinvointilautakunta (2017 – 2021)

Varsinainen jäsen                                          Henkilökohtainen varajäsen

pj. Paulina Koskenniemi                                 Raija Matinlompolo

vpj. Janne Pakisjärvi                                      Katja Kauppi

Marja Huusko                                                Riitta Niva

Kai Moberg                                                   Kari Rantamäki

Arto Kulju                                                     Esa Rautio

Tuure Piittinen                                              Anneli Korteniemi

Tuula Leinonen                                             Mauri Mäntynenä

Sidonnaisuusilmoitukset: Hyvinvointilautakunta

 

Elinvoimalautakunta (2017 – 2021)

Varsinainen jäsen                                        Henkilökohtainen varajäsen

pj. Ilkka Koskela                                         Sakari Lakkapää

vpj. Janne Niva                                           Maarit Kivilompolo

Teemu Syväniemi                                       Aapomikko Matti

Leila Senbom                                             Eila Havela

Sari Konttajärvi                                          Erja Karjalainen

Tanja Matinlompolo                                    Teppo Paakki

Esa Tirroniemi                                            Oili Uusi-Seppälä

Sidonnaisuusilmoitukset: Elinvoimalautakunta  Elinvoimalautakunta varajäsenet

 

Rovaniemen kaupungin ympäristölautakunta (2017 – 2021)

Varsinainen jäsen                                        Henkilökohtainen varajäsen

Hanna-Maria Romakkaniemi                         Pekka Huusko

 

Rovaniemen kaupungin teknisen lautakunnan jätehuoltojaosto (2017 – 2021)

Varsinainen jäsen                                        Henkilökohtainen varajäsen

Esa Mäki                                                     Leila Senbom

 

Lapin sairaanhoitopiirin kuntayhtymän valtuusto (2017 – 2021)

Varsinainen jäsen                                        Henkilökohtainen varajäsen

Anna-Liisa Pasma                                        Markku Alaoja

Tapani Risku                                               Tuula Leinonen

 

Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtymän valtuusto (2017 – 2021)

Varsinainen jäsen                                        Henkilökohtainen varajäsen

Eila Havela                                                  Pentti Alaoja

Mauri Mäntynenä                                         Tanja Matinlompolo

 

Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappian valtuusto (2017 – 2021)

Varsinainen jäsen                                       Henkilökohtainen varajäsen

Kaisu Laitamaa                                           Jari Konttaniemi

Piia Kilpeläinen-Tuoma                                Johannes Juuso