Tilapalvelut

Pellon Serviisi Oy

Pellon kunnan tytäryhtiö Pellon Serviisi Oy huolehtii Pellon kunnan omistamien tilojen hoidosta ja kunnossapidosta sekä kunnan ravitsemuspalveluista ja pesulapalveluista.

Yhtiön toimisto sijaitsee kunnantalolla, Kunnantie 4, 95700 Pello

Palveluista vastaa palvelupäällikkö Virpi Kotakorva, puh 040 506 1539, virpi.kotakorva@pello.fi

Laskutuksesta vastaavat palvelusihteerit Aila Jussi, puh 040 630 9302, aila.jussi@pello.fi tai Aila Karakko, puh 040 689 6515, aila.karakko@pello.fi

Pellon Serviisi Oy:n toimintaan kuuluvat:

Siivouspalvelut
palveluesimies Pirjo Kallo, puh 0400 260 648, pirjo.kallo@pello.fi

Pesulapalvelut
palveluvastaava Kati Sirkka, puh 040 583 4656, kati.sirkka@pello.fi

Kiinteistönhoitopalvelut
palveluesimies Ilpo Ylisaukko-oja, puh 0400 299 368, ilpo.ylisaukko-oja@pello.fi
palveluvastaava Petri Mäki, puh 040 578 8332, petri.maki@pello.fi
kiinteistönhoitaja Heikki Heikurainen, puh 040 578 8334
kiinteistönhoitaja Niko Ounaslehto, puh 040 713 2747
kiinteistöhoitaja Jari Pantsar, puh 0400 181 753
päivystys 0400 291 935 työajan ulkopuolisina aikoina

Rakentamispalvelut
kirvesmies Sami Harila, puh 040 578 8339

Ravitsemis- ja ateriapalvelut
palveluesimies Sari Jurva, puh 040 519 5222, sari.jurva@pello.fi
palveluvastaava Anne Lassila, anne.lassila@pello.fi